Trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Trwa Międzynarodowy Tydzień Mediacji

Data publikacji 14.10.2016

Postępowanie mediacyjne jest alternatywnym, pozasądowym sposobem rozwiązywania konfliktów pomiędzy ludźmi. Mediator jako bezstronna i neutralna osoba, profesjonalnie przygotowana do pełnienia swej roli, wspomaga i ułatwia komunikację między stronami pozostającymi w konflikcie lub sporze. Pomaga też wybrać najlepsze, wypracowane i zaakceptowane przez obie strony rozwiązanie.

W związku z Międzynarodowym Tygodniem Mediacji od 17 do 21 października 2016r. w godz. 7:30 - 15:30 w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku, policjanci z wydziału kryminalnego będą udzielać wszystkim zainteresowanym bezpłatnych porad oraz informacji o korzyściach płynących z mediacji.

Rybniccy policjanci wezmą także udział w konferencji „MEDIACJA – JESTEM NA TAK”, która odbędzie się 20 października 2016r. o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta Rybnika (sala 264).

  

Idea obchodów Tygodnia Mediacji jest związana z przypadającym od 2005 roku w każdy trzeci czwartek miesiąca października (w tym roku 20 października) Międzynarodowym Dniem Mediacji i ma na celu dążenie do wzmocnienie roli mediacji, jej promowaniu, a przede wszystkim informowaniu społeczeństwa o jej zasadach i korzyściach płynących z mediacji. Przez cały tydzień, w całej Polsce promowane będą pozasądowe sposoby rozwiązywania sporów – mediacje. Wszystko po to, by jak najwięcej osób zdało sobie sprawę z tego, że nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie.

Więcej na temat mediacji na stronach internetowych:

Polskie Centrum Mediacji

Masz Prawo do Mediacji

Ministerstwo Sprawiedliwości