Zareagował – pijany kierujący zatrzymany - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Zareagował – pijany kierujący zatrzymany

Data publikacji 02.02.2017

Dzięki właściwej reakcji świadka, policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego. 40-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Okazało się, że już wcześniej jeździł pod wpływem alkoholu, za co stracił prawo jazdy.

Do dyżurnego dodzwonił się mężczyzna który przekazał, że jedzie za samochodem osobowym marki Renault i podejrzewa, że kierowca może być pijany. Zgłaszający przekazał, że kierujący jedzie całą szerokością drogi. Policjanci z ruchu drogowego oraz patrol prewencji z Czerwionki-Leszczyn, natychmiast udali się w jego kierunku. Mężczyzna został zatrzymany na parkingu przy ulicy Gliwickiej w Czerwionce-Leszczynach. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 40-letniego mieszkańca Knurowa. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Stracił prawo jazdy, ponieważ już wcześniej prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Ponadto kierujący nie miał przy sobie wymaganych podczas kontroli dokumentów pojazdu. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji. Pana przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Pana reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa, którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie.