Nietrzeźwy 23-latek zakończył jazdę w rowie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Nietrzeźwy 23-latek zakończył jazdę w rowie

Data publikacji 09.02.2017

Policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który zakończył swoją jazdę w przydrożnym rowie. 23-letni mieszkaniec Rybnika, miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie posiada także uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj, około godziny 23.30, patrol ruchu drogowego został skierowany przez dyżurnego na zdarzenie na ulicę Kożdoniów w Rybniku. Z przekazanych przez zgłaszającego informacji wynikało, że w rowie stoi samochód osobowy. Mundurowi po przybyciu na miejsce zdarzenia zobaczyli stojącą w przydrożnym rowie mazdę, a na siedzeniu kierowcy kompletnie pijanego młodego mężczyznę, który nie przyznawał się do kierowania tym pojazdem. Podczas czynności na miejscy zdarzenia, policjanci ustalili, że kierujący mazdą – 23-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc ulicą Zwycięstwa w kierunku ulicy Kożdoniów, zaciągnął hamulec ręczny, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i zatrzymał samochód w rowie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał u 23-latka 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że młody rybniczanin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.