Nietrzeźwi kierujący i czynny zakaz 24-latki - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Nietrzeźwi kierujący i czynny zakaz 24-latki

Data publikacji 13.02.2017

Od piątku do niedzieli, rybniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego, zatrzymali kilku amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Mundurowi zatrzymali także 24-letnią kobietę, która prowadziła samochód pomimo iż posiadała czynny zakaz prowadzenia pojazdów. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek!

Podczas minionego weekendu na rybnickich drogach odnotowaliśmy jeden wypadek i kilka niegroźnych kolizji. Niestety, nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali wsiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu, a także pomimo obowiązującego czynnego zakazu prowadzenia pojazdów:

  • W niedzielę w nocy, na ulicy Raciborskiej, policjanci rybnickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego daewoo, 34-letniego mężczyznę. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie prawie promil alkoholu.
  • Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych na ulicy Reymonta. Wynik badania na alkomacie wykazał u 30-letniego mieszkańca Wodzisławia Śląskiego, ponad promil alkoholu w organizmie.
  • Podczas patrolu ulicy Wiejskiej, policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volkswagenem. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 24-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego, posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim do grudnia 2021r. Za złamanie tego zakazu grozi jej kara nawet 3 lat więzienia. Policjanci z rybnickiej komendy prowadzą czynności w tej sprawie.