33-latek podejrzany o kradzież z włamaniem - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

33-latek podejrzany o kradzież z włamaniem

Data publikacji 16.02.2017

Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu zatrzymali mężczyznę, który włamał się do piwnicy jednego z bloków w Rybniku. Włamywacz wyrwał skobel w drzwiach i skradł ze środka elektronarzędzia. 33-letni rybniczanin usłyszał już zarzuty.

Rybniccy policjanci pod koniec stycznia tego roku, przyjęli zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do piwnicy, mieszczącej się w jednym z bloków przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Jak ustalili mundurowi, włamywacz zerwał skobel w drzwiach jednej z piwnic, splądrował wnętrze i skradł elektronarzędzia o wartości blisko 500 złotych.

W miniony wtorek, śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu rybnickiej komendy, zatrzymali 33-letniego mężczyznę. Rybniczanin usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Powiedział, że ukradł elektronarzędzia ponieważ chciał je wykorzystać do prac dorywczych. Z uwagi na brak klientów, skradzione przedmioty sprzedał. Śledczy odzyskali elektronarzędzia, które wkrótce zostaną przekazane pokrzywdzonemu.