Wiadomości

Policjanci zabezpieczyli nielegalny alkohol, tytoń i papierosy

Data publikacji 03.03.2017

Policjanci rybnickiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli prawie 30 kilogramów tytoniu, 11160 papierosów i 22 butelki alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar przechowywany był w mieszkaniu 49-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły blisko 35 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą rybnickiej komendy, podczas prowadzonych działań wymierzonych w osoby podejrzewane o działalność przeciwko interesom Skarbu Państwa, zatrzymali już kilka osób, które usłyszały zarzuty za posiadanie i handel nielegalnym tytoniem.

Śledczy uzyskali informację z której wynikało, że w jednym z mieszkań w Rybniku może znajdować się duża ilość nielegalnego tytoniu i alkoholu. Policjanci pojechali na miejsce. W mieszkaniu 49-letniego mężczyzny policjanci odnaleźli i zabezpieczyli prawie 30 kilogramów krajanki tytoniowej, 11160 sztuk papierosów i 22 butelki alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego towaru naraziłoby Skarb Państwa na blisko 35 tys. złotych strat. Policjanci zatrzymali 49-letniego właściciela „lewego towaru”, który usłyszał już zarzuty.

Polskie przepisy karno-skarbowe zabraniają nabywania, przechowywania, przewożenia, przesyłania lub przenoszenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy. Podejrzany odpowie za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu również dotkliwe kary finansowe.

Ładowanie odtwarzacza...