Weekend na drogach naszego miasta i powiatu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Weekend na drogach naszego miasta i powiatu

Data publikacji 13.03.2017

Od piątku rybniccy policjanci odnotowali 13 kolizji drogowych i zatrzymali 4 nietrzeźwiących kierujących. Poprawa warunków drogowych sprawia, że kierowcy mocniej naciskają na pedał gazu. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek!

Podczas minionego weekendu na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 13 kolizji. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali wsiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu.

  • W sobotę około 18.00 na ulicy Rybnickiej, kierujący seatem – 33-letni mieszkaniec Rybnika, jadąc w kierunku ulicy Cystersów zjechał na lewe pobocze i uderzył w płot. Policjanci ruchu drogowego sprawdzili stan trzeźwości 33-latka. Badanie wykazało w jego organizmie 2 promile alkoholu.
  • Drugi nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach, dzięki informacji od mieszkańca. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 49-letniego mieszkańca Czuchowa. Kierowca hondy miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, mężczyzna posiada także czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Gliwicach do września 2018 roku.
  • Podczas weekendowych działań policjanci z wydziału prewencji rybnickiej komendy zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. 36-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego kierujący volkswagenem, został zatrzymany na ulicy Miejskiej. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 1,3 promila alkoholu. Niechlubnym rekordzistą został 45-letni mieszkaniec Rybnika. Kierujący volkswagenem „wydmuchał” ponad 2,5 promila.

Nieodpowiedzialni kierujący stracili już prawo jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny apelujemy, aby po wypiciu alkoholu nie prowadzić żadnego pojazdu: samochodu, motocykla, czy nawet roweru. Kierowanie wszelkimi pojazdami na tzw. podwójnym gazie jest zabronione przepisami prawa, zagraża życiu i zdrowiu kierującego oraz stwarza zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Brak rozsądku i wyobraźni wśród kierowców wielokrotnie prowadził do tragedii!

Ładowanie odtwarzacza...