Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu

Data publikacji 13.03.2017

Dzielnicowi z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zatrzymali 23-latka, który uczynił sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Śledczy udowodnili, że mężczyzna od jakiegoś czasu okradał miejscowe sklepy i hipermarkety. Podejrzany usłyszał już zarzuty i decyzją prokuratora został oddany pod dozór policji.

Głównie artykuły spożywcze, słodycze i alkohol padały łupem 23-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna okradał miejscowe sklepy i hipermarkety, czyniąc sobie z kradzieży stałe źródło dochodu. Śledczy ustalili, że od grudnia ubiegłego roku naraził on właścicieli na straty sięgające ponad 1,5 tysiąca złotych.

23-latek jest znany rybnickim stróżom prawa. W przeszłości zatrzymywany był za kradzieże. Notoryczny złodziej został zatrzymany przez dzielnicowych z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowcach w miniony weekend.

Śledczy przedstawili podejrzanemu zarzut. Teraz za kradzież cudzego mienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sąd może nałożyć na podejrzanego obowiązek naprawy poczynionej szkody, w tym przypadku zwrot na rzecz sklepów wartości skradzionych przedmiotów.