Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący z czynnym zakazem zatrzymany dzięki reakcji świadka

Data publikacji 20.03.2017

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, dzięki informacji od świadka. 52-letni rybniczanin miał promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i niestosowanie się do wyroku sądu.

Informację o nietrzeźwym kierującym dyżurny rybnickiej komendy otrzymał w sobotę około 15.00. Policjanci z wydziału ruchu drogowego natychmiast udali się w jego kierunku. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy Chwałowickiej. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 52-letniego mieszkańca Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie promil alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Rybniku obowiązujący do lipca 2017 roku. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości i naruszenie zakazu sądowego grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Dziękujemy świadkowi za przekazanie informacji. Pana przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Pana reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze. Postawa którą Pan zaprezentował stanowi powód do dumy i jest godna naśladowania. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.