21-letni nożownik usłyszał zarzuty AKTUALIZACJA - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

21-letni nożownik usłyszał zarzuty AKTUALIZACJA

Data publikacji 27.03.2017

Rybniccy kryminalni przy wsparciu grupy szybkiego reagowania zatrzymali 21-letniego mieszkańca Rybnika, który w nocy z piątku na sobotę ranił nożem trzy osoby. Podejrzany usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała dwóch osób. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Rybnicki sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Około godziny 2.40 rybniccy policjanci zostali poinformowani o tym, że na rynku leży mężczyzna raniony nożem. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali zakrwawionego, leżącego mężczyznę, a przy nim dwie osoby które udzielały mu pierwszej pomocy. Mundurowi wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało pokrzywdzonego do szpitala.

Jak wstępnie ustalili rybniccy śledczy, pokrzywdzony wraz z kolegami przebywał w jednym z rybnickich lokali. W pewnym momencie pomiędzy nimi a sprawcą doszło do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna wyciągnął nóż i ranił dwie osoby. Pokrzywdzeni wyszli z lokalu i szli w kierunku rynku. Na ulicy Jana III Sobieskiego jeden z rannych mężczyzn zasłabł. Do udzielania pomocy dołączył przechodzień. Sprawca widząc całą sytuację podbiegł do niego i ranił go nożem. Napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem mundurowych.

Śledczy ustalili tożsamość napastnika, który ranił nożem trzy osoby. 21-letni rybniczanin został zatrzymany w sobotę wieczorem i osadzony w policyjnym areszcie. Dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie został mu przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa oraz uszkodzenia ciała dwóch osób. Podejrzany założył wyjaśnienia w tej sprawie. Przedstawiona przez niego wersja zdarzenia będzie weryfikowana w ramach trwającego w tej sprawie śledztwa. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator złoży do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie 21-latka. Decyzja zapadnie jutro na posiedzeniu sądu.

AKTUALIZACJA: 28.03.2017 godz. 11.30

Dzisiaj rybnicki sąd na wniosek prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego 21-letniego mężczyzny na 3 miesiące.

W trakcie wykonywanych czynności bezpośrednio po zdarzeniu do którego doszło w nocy z piątku na sobotę, rybniccy kryminalni zatrzymali 5 osób. Śledczy przypuszczali, że 2 z nich mogą mieć związek z tym zdarzeniem, co w ostatecznie wykluczono. Te osoby usłyszały jednak zarzuty z artykułu 233 Kodeksu Karnego za składanie fałszywych zeznań w zakresie tożsamości osoby, która raniła nożem trzy osoby. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Pozostałe 3 osoby zostały zatrzymane w związku w podejrzeniem, że mogą mieć związek z ukrywaniem sprawcy. Po wykonaniu czynności, wszystkie osoby zostały zwolnione.

Ładowanie odtwarzacza...