Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Dzielnicowi rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie

Data publikacji 10.05.2017

Przez kilka tygodni rybniccy dzielnicowi spotykali się z uczniami Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rybniku, aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa, a także przedstawić wizerunek dzielnicowego jako osoby która udziela pomocy w różnych sytuacjach życiowych i pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów. Szczególną uwagę mundurowi poświęcili tematyce odpowiedzialności nieletnich w związku z demoralizacją i czynami karalnymi.

Podczas spotkań z uczniami klas I - VI z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Rybniku dzielnicowi rybnickiej komendy - mł.asp. Angelika Strzebinczyk oraz mł.asp. Jarosław Nosek, rozmawiali z dziećmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie oraz niebezpieczeństwach jakie czyhają na młodych ludzi. Głównym tematem prelekcji była odpowiedzialność nieletnich w związku z demoralizacją i czynami karalnymi. Policjanci uświadomili uczniom, jaką odpowiedzialność mogą ponieść za popełnione czyny karalne. Mundurowi wytłumaczyli biorącym udział w spotkaniu, czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić i gdzie szukać pomocy, kiedy staniemy się jej ofiarą. Nie zabrakło także rad, co zrobić, gdy ktoś oszuka nas podczas zakupów przez internet oraz jak reagować na agresję słowną w sieci. Przypominali również zasady bezpiecznego zachowania podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem oraz w drodze do i ze szkoły.

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”, mundurowi przedstawili najmłodszym mieszkańcom naszego miasta wizerunek policjanta dzielnicowego jako osoby, która udziela pomocy w różnych sytuacjach życiowych oraz pomaga w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów.

Profilaktyka w szkołach jest bardzo potrzebna, ponieważ już od najmłodszych lat dzieci powinny mieć świadomość możliwych zagrożeń oraz postaw, które mogą im zapobiec.