Hybrydowe radiowozy dla rybnickich policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Hybrydowe radiowozy dla rybnickich policjantów

Data publikacji 12.05.2017

Oznakowane Toyoty Auris z napędem hybrydowym zasiliły flotę rybnickiej policji. Samochody zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków Urzędu Miasta Rybnika oraz budżetu KWP Katowice. Radiowozy z napędem hybrydowym uroczyście przekazali policjantom, Komendant Miejski Policji w Rybniku oraz Prezydent Miasta Rybnika.

Dzisiaj w Komendzie Miejskiej Policji w Rybniku odbyło się uroczyste przekazanie nowych policyjnych radiowozów z napędem hybrydowym. Samochody zakupione zostały ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, środków Urzędu Miasta Rybnika oraz budżetu KWP w Katowicach. Komendant Miejski Policji w Rybniku insp. Teofil Marcinkowski wspólnie z Prezydentem Miasta Rybnika Piotrem Kuczerą, oficjalne wręczyli kluczyki do dwóch nowych radiowozów, policjantom z Wydziału Ruchu Drogowego. Szef rybnickich stróżów prawa podziękował Panu Prezydentowi za wsparcie jednostki w doposażeniu w nowe środki transportu. Jak podkreślił, okazana pomoc jest nie tylko wyrazem dobrze układającej się współpracy, ale też dbałości o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Samochody mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Charakteryzują się także niewielkim zużyciem paliwa, są wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która w połączeniu z systemem odzysku energii elektrycznej podczas hamowania sprawia, że samochód jest przyjazny dla środowiska.