Tymczasowy areszt dla włamywaczy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Tymczasowy areszt dla włamywaczy

Data publikacji 15.05.2017

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego rybnickiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do domu. Łupem złodziei padły pieniądze oraz biżuteria. Złodzieje zostali zatrzymani bezpośrednio po kolejnej próbie włamania. Podejrzani usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 10 lat więzienia.

Rybniccy policjanci otrzymali informację o usiłowaniu włamania do domu, mieszczącego się w centrum miasta. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie patrole. W rejonie skrzyżowania ulicy Wodzisławskiej z ulicą Szczęść Boże, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zauważyli poszukiwanych mężczyzn. Jeden z nich na widok mundurowych zaczął uciekać. 21-letni mieszkaniec Katowic oraz 23-latek z Tarnowa zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Mężczyźni mieli przy sobie pieniądze oraz biżuterię, które jak przypuszczali policjanci, mogły pochodzić z innych włamań.

Jak wynika z zebranego przez śledczych materiału dowodowego, 23-latek oraz jego 21-letni kompan, tego samego dnia włamali się domu w centrum Rybnika. Złodzieje wybili szybę, weszli do środka i skradli pieniądze oraz biżuterię, powodując straty sięgające ponad 11 tys. złotych. Podejrzani usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem oraz jej usiłowania do domów w Rybniku. Na wniosek prokuratora mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia. W trakcie prowadzonych czynności, kryminalni ustalili także, że mężczyźni są podejrzani o liczne kradzieże z włamaniem na terenie całego kraju. Sprawa jest rozwojowa.