Nietrzeźwy 45-latek zakończył jazdę w płocie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Nietrzeźwy 45-latek zakończył jazdę w płocie

17.05.2017    Rybnik

Policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który zakończył swoją jazdę w płocie. 45-letni mieszkaniec Gaszowic miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Dzisiaj w nocy, około godziny 2.40, patrol ruchu drogowego został skierowany przez dyżurnego na zdarzenie na ulicę Rydułtowską w Piecach. Z przekazanych przez zgłaszającego informacji wynikało, że samochód osobowy uderzył w ogrodzenie. Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący BMW – 45-letni mieszkaniec Gaszowic, jadąc w kierunku Gaszowic stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i zatrzymał samochód w płocie. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał u 45-latka prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.