Bezpieczny długi weekend - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Bezpieczny długi weekend

Data publikacji 14.06.2017

Zbliża się Święto Bożego Ciała, które dla wielu osób będzie okazją do zaplanowania kolejnego tzw. przedłużonego weekendu. Dni wolne od pracy oraz słoneczna, ciepła pogoda sprzyjać będą wypoczynkowi poza miejscem zamieszkania. W tym czasie rybniccy policjanci będą podejmować szereg działań dla zapewnienia bezpieczeństwa osobom uczestniczącym w uroczystościach religijnych, a także podróżującym i wypoczywającym.

Dzisiaj o godzinie 6:00 rozpoczęła się akcja „Bezpieczny weekend - Boże Ciało”, która potrwa do niedzieli, do godziny 22:00. Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem osób wybierających się na wypoczynek będą czuwać policjanci ruchu drogowego, ale również innych pionów policji. W tym czasie można spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych. W trakcie działań mundurowi będą sprawdzali prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz kontrolować stan ich trzeźwości. Przedmiotem kontroli będzie także wyposażenie samochodu i wymagane dokumenty. Na pobłażanie nie mogą liczyć kierujący i pasażerowie, którzy nie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz ci, którzy nieprawidłowo przewożą dzieci.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bądźmy ostrożni zwłaszcza w Boże Ciało – w tym dniu wierni będą uczestniczyć w procesjach, najczęściej poruszając się po drogach publicznych.

Apelujemy do wszystkich osób podróżujących samochodem, aby jeszcze przed wyjazdem sprawdzić czy pojazd jest sprawny i czy mamy wszystkie dokumenty (uprawniające do jazdy oraz potrzebne w razie awarii lub kolizji). Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu!