Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" z policyjnymi wodniakami

Data publikacji 30.06.2017

Rybniccy policjanci pełniący służbę w sezonowej komórce policji wodnej, spotkali się nad Zalewem Rybnickim z dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie wakacji, ale przede wszystkim, o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad...wodą”.

Głównym zadaniem rybnickich policjantów pełniący służbę w sezonowej komórce policji wodnej, jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na Zalewie Rybnickim oraz terenie przyległym. Mając na uwadze bezpieczeństwo osób korzystających z wypoczynku nad wodą, mundurowi prowadzą akcję edukacyjną pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą" przygotowaną przez Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji. Kampania jest organizowana pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

W ramach prowadzonej akcji, policyjni wodniacy spotkali się nad Zalewem Rybnickim z grupą około 100 dzieci ze Świerklan. Stróże prawa przypomnieli wszystkim uczestnikom o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Dzieci dowiedziały się m.in.: gdzie bezpiecznie mogą się kąpać, pod czyim nadzorem mogą wchodzić do wody, jaki kolor flagi informuje, że mogą się kąpać oraz jak wygląda znak zakazu kąpieli. Na zakończenie prelekcji, dzieci otrzymały od policjantów elementy odblaskowe. Dużą radość sprawiło najmłodszym spotkanie z policjantami ruchu drogowego, którzy umożliwili im zobaczenie od środka policyjnego radiowozu.