Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych

Data publikacji 10.07.2017

Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazali się kierujący, którzy będąc pod wpływem alkoholu wsiedli „za kółko” i spowodowali kolizję. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2.

Wczoraj, około 4.20, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Rybniku na ulicy Jastrzębskiej. Mundurowi ustalili, że kierująca audi, cofając na parkingu, uderzyła w prawidłowo zaparkowany samochód, po czym oddaliła się z miejsca zdarzenia. Stróże prawa odnaleźli sprawczynię tego zdarzenia i szybko okazało się co było przyczyną jej ucieczki. Badanie na alkomacie wykazało u 28-letniej kobiety blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialna kierująca straciła już uprawnienia do kierowania pojazdami, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie wkrótce przed sądem. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, około 20.00, na ulicy Patriotów w Rybniku. Obsługujący to zdarzenie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący oplem – 33-letni rybniczanin, cofając na placu pomiędzy garażami, nie zachował należytej ostrożności i uszkodził kilka bram garażowych. Badanie stanu trzeźwości 33-latka wykazało w jego organizmie prawie 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnemu kierowcy mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.