Wiadomości

Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący - weekend na rybnickich drogach

Data publikacji 07.08.2017

W miniony weekend na drogach naszego miasta i powiatu doszło kilkunastu zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali też kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub w stanie po użyciu alkoholu. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

Kolejny wakacyjny weekend za nami. W tym czasie na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 2 wypadków drogowych i 10 kolizji.

  • W piątek w Rybniku na ulicy Wiosny Ludów doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący volkswagenem, 26-letni rybniczanin, wyjeżdżając z ulicy Lisiej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym w kierunku ronda rowerzystą. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do rybnickiego szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu volkswagenem.
  • Do kolejnego wypadku doszło w sobotę rano na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej z ulicą Polną w Czerwionce-Leszczynach. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego wynika, że kierujący volkswagenem, 31-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Armii Krajowej kierującemu fiatem i doprowadził do zderzenia. Uczestnicy wypadku zostali przetransportowani do szpitala. Byli trzeźwi.

Dokładne okoliczności wypadków zostaną wyjaśnione w prowadzonych przez rybnickich śledczych, postępowaniach przygotowawczych.

Niestety, nie zabrakło też nieodpowiedzialnych kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu.

  • W Rybniku na ulicy Borki policjanci wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej kierującą fordem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 46-letniej mieszkanki Rybnika. Wynik badania na alkomacie wykazał w jej organizmie ponad promil alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że kierującej zostały cofnięte uprawnienia do kierowania.
  • W sobotę kilka minut przed północą dyżurny otrzymał informacje o zdarzeniu drogowym do którego doszło na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym w Świerklanach na ulicy Żorskiej. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. Jak ustalili policjanci, kierujący renault – 38-letni mieszkaniec Świerklan, jadąc w kierunku Żor, wjechał na rondo uszkadzając zawieszenie pojazdu. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 2 promile alkoholu.
  • Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Rudzkiej w Rybniku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fiatem. 40-letni obywatel Ukrainy „wydmuchał” 2 promile alkoholu.

Kierujących czeka teraz rozprawa w sądzie. Grożą im 2 lata więzienia oraz bardzo wysokie kary finansowe.