Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Stracili prawo jazdy za przekroczenie prędkości

Data publikacji 08.08.2017

Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Wczoraj, przekonali się o tym dwaj kierujący.

Podczas działań na ulicy Wodzisławskiej w Rybniku, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zauważyli samochód, którego kierujący poruszał się z dużą prędkością. Mundurowi dokonali pomiaru. Okazało się, że 25-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego miał na liczniku 116 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 66 km/h. Kierujący został zatrzymany do kontroli i ukarany 500-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym kierującemu motocyklem, który na ulicy Rybnickiej w Rybniku jechał z prędkością 103 km/h. Motocyklista został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Wkrótce zostaną też wydane decyzje, zgodnie z którymi kierujący pożegnają się z prawem jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego, prawo jazdy zostaje zatrzymane na okres trzech miesięcy kierującemu, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o więcej niż 50 km/h. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami - jego przywrócenie zostało obwarowane koniecznością spełnienia wszystkich wymagań stawianych osobie po raz pierwszy ubiegającej się o uprawnienie do kierowania pojazdami.