Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Nietrzeźwi sprawcy zdarzeń drogowych

Data publikacji 09.08.2017

Nie ma dnia, by rybniccy policjanci, nie zatrzymali kierującego po użyciu alkoholu lub będącego w stanie nietrzeźwości. Wczoraj, rybniccy policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących – sprawców zdarzeń drogowych. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozwagę i zdrowy rozsądek!

Wczoraj, około 15.30, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Szczerbicach na ulicy Rybnickiej. Mundurowi ustalili, że kierujący rowerem – 44-letni mieszkaniec Szczerbic, wyjeżdżając z ulicy Starej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z kierującym audi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Okazało się, że rowerzysta był nietrzeźwy. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie prawie prawie 3 promile alkoholu. Na miejsce przyjechało pogotowie. Rowerzysta z ogólnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, około 16.00, na ulicy Przemyłowej w Rybniku. Obsługujący to zdarzenie policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący oplem – 45-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Mikołowskiej, nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył poprzedzającego pojazdu. Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili numery rejestracyjne samochodu oraz dane właściciela i chwilę później zatrzymali sprawcę kolizji. Szybko okazało się, co było powodem ucieczki kierującego z miejsca zdarzenia. Badanie trzeźwości 45-letniego mieszkańca Rybnika wykazało w jego organizmie 3 promile alkoholu. Podczas sprawdzenia w bazach policyjnych okazało się, że kierujący nie posiada prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę bez uprawnień i na „podwójnym gazie” oraz spowodowanie kolizji. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu może stanowić czyn zabroniony jako wykroczenie (art. 87 kodeksu wykroczeń ) albo czyn zabroniony jako przestępstwo (art. 178a kodeksu karnego). Zależy to od stwierdzonej zawartości alkoholu w organizmie sprawcy. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto wiąże się to z utratą prawa jazdy oraz wysoką grzywną.