Kolejna udana akcja krwiodawców - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Kolejna udana akcja krwiodawców

34 osoby oddały wczoraj krew w specjalnej mobilnej stacji krwiodawstwa. Ambulans raciborskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podjechał na parking przed budynek Komendy Miejskiej Policji w Rybniku o godzinie 8.00. Wśród honorowych dawców krwi tradycyjnie nie zabrakło rybnickich policjantów. Akcje Policyjnego Klubu Honorowych Dawców Krwi jak zawsze chętnie, wsparli mieszkańcy Rybnika.

Wczoraj od samego rana przed budynkiem Komendy Miejskiej Policji w Rybniku stanął autobus – ambulans do podbierania krwi. Po raz kolejny policjanci i pracownicy cywilni rybnickiej komendy, a także mieszkańcy miasta, mogli honorowo oddać krew. Najcenniejszy dar jaki można podarować poszkodowanym w wypadkach, bądź innych losowych zdarzeniach. W rybnickiej komendzie już od kilku lat działa Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Stowarzyszeniu HDK im. Ks. Józefa Niedzieli w Rybniku. Dlatego zawsze, gdy tylko mobilna stacja, w której można oddać krew podjeżdża pod komendę, chętnych nie brakuje. Każda osoba, która w dniu wczorajszym postanowiła podzielić się tym, co mają najcenniejsze, musi wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, przejść badanie lekarskie i po uzyskaniu akceptacji może oddać krew. Podczas wczorajszej akcji zebrano prawie 15 litrów krwi dla osób, które jej najbardziej potrzebują.

Ambulans do pobierania krwi ma od wczoraj nowego pasażera, rybniccy policjanci przekazali Sznupka, maskotkę śląskiej policji. Sznupek będzie wspierał szlachetnych dawców.

  • Kolejna udana akcja krwiodawców
  • Kolejna udana akcja krwiodawców
  • Kolejna udana akcja krwiodawców
  • Kolejna udana akcja krwiodawców
  • Kolejna udana akcja krwiodawców
  • Kolejna udana akcja krwiodawców