Podsumowanie działań „Prędkość” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Podsumowanie działań „Prędkość”

Data publikacji 28.09.2017

Wczoraj rybniccy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania pod kryptonimem "Prędkość". Działania ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Mundurowi sprawdzali także stan trzeźwości kierujących oraz dokumenty jakie wymagane są podczas kontroli.

Wczorajsze działania miały uświadomić kierującym, jak istotny wpływ na poprawę bezpieczeństwa ma prędkość z jaką się poruszają. Głównym celem przeprowadzonych działań jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Jak wskazują policyjne analizy, to właśnie prędkość jest główną przyczyną wypadków...

Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano ponad 20 policjantów rybnickiej drogówki. Mundurowi wykorzystali w jej trakcie wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości. W czasie akcji stróże prawa odnotowali 66 przypadków przekroczenia prędkości przez kierujących. Mundurowi nałożyli w sumie 61 mandatów karnych i zatrzymali jedno prawo jazdy kierującemu, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km/h. Mundurowi kontrolowali również stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.