Publikacja wizerunku podejrzewanego przyniosła efekt - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Publikacja wizerunku podejrzewanego przyniosła efekt

Data publikacji 29.09.2017

Kilka dni temu opublikowaliśmy wizerunek mężczyzny, podejrzewanego o zniszczenie mienia. Po tym jak komunikat został rozpowszechniony w mediach, mężczyzna zgłosił się do rybnickiej komendy. Podejrzany usłyszał już zarzut. Dziękujemy również mieszkańcom za liczne informacje przekazane w tej sprawie.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z 22/23 lipca bieżącego roku na ulicy Bolesława Chrobrego w Rybniku. Mężczyzna uderzył ręką w opuszczoną roletę, przez co dokonał zniszczenia znajdujących się w niej dwóch szyb. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 2 tys. złotych.

Zdjęcie mężczyzny podejrzewanego o zniszczenie mienia, po uzyskaniu zgody prokuratury, opublikowaliśmy na naszej stronie internetowej. Publikacja wizerunku przyniosła natychmiastowy efekt. Kilka dni później, mężczyzna zgłosił do rybnickiej komendy. 25-letni mieszkaniec Rybnika usłyszał zarzut zniszczenia mienia.

Dziękujemy lokalnym mediom za rozpowszechnienie tej informacji i prosimy o usunięcie zdjęć podejrzanego lub zamazanie twarzy, z uwagi na ustanie przyczyn publikacji. Dziękujemy również mieszkańcom za przekazanie licznych informacji w tej sprawie.