Wiadomości

Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący - weekend na rybnickich drogach

Data publikacji 09.10.2017

Apelujemy o ostrożność na drogach. Panująca obecnie aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Od piątku rybniccy policjanci odnotowali kilkanaście zdarzeń drogowych. Niestety, nie zabrakło amatorów jazdy na „podwójnym gazie”. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek!

Podczas minionego weekendu na drogach naszego miasta i powiatu doszło do kilku wypadków oraz kilkunastu kolizji.

  • W piątek, w Rybniku na ulicy Generała Józefa Hallera doszło do potrącenia pieszej. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy kierujący fiatem, 29-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Rzecznej, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 53-letnią kobietę. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.
  • Do kolejnego wypadku doszło w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Kolejowej. Jak wstępnie ustalili policjanci drogówki, kierujący samochodem ciężarowym marki DAF, 55-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego, wjeżdżając z ulicy Wyzwolenia nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i doprowadził do zderzenia. 76-latek kierujący rowerem, został zabrany przez pogotowie do szpitala.

Dokładne okoliczności wypadków zostaną wyjaśnione w prowadzonych przez rybnickich mundurowych, postępowaniach przygotowawczych.

Policjanci z rybnickiej drogówki zatrzymali także kilku nierzeźwych kierujących.

  • W piątek, około 15.00 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację od zgłaszającego o nietrzeźwym kierującym. 41-letni rybniczanin został zatrzymany przez policjantów na ulicy Żorskiej. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem. Wynik badania na alkomacie wykazał w organizmie 41-latka ponad 3 promile alkoholu.
  • Kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany przez mundurowych na ulicy Barwnej w Rybniku. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego kią. 45-letni rybniczanin „wydmuchał” ponad 2 promile alkoholu.
  • W sobotę, dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Na ulicę Rajską natychmiast udał się parol policji. Świadkowie przekazali mundurowym nietrzeźwego kierującego. 23-letni mieszkaniec Rybnika został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał 1,5 promila alkoholu w jego organizmie.

Kierujących czeka teraz rozprawa w sądzie. Grożą im 2 lata więzienia oraz bardzo wysokie kary finansowe.

Dziękujemy zgłaszającym za przekazanie informacji. Państwa przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Waszej reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwych kierujących, którzy mogli doprowadzić do tragedii na drodze. Mamy nadzieję, że Pańswa zachowanie i postawa w czasach ciągłego pośpiechu i zobojętnienia będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.

Kampania "Nie reagujesz – akceptujesz!" trwa!

Przypominamy, że niezmiennie od 2011 roku trwa kampania społeczna "Nie reagujesz – akceptujesz!". Dzięki Państwa zgłoszeniom rybniccy policjanci zatrzymali wielu sprawców m.in. kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację, która może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście i powiecie