Piesi i kierowcy w obiektywie kamery - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Piesi i kierowcy w obiektywie kamery

Data publikacji 13.10.2017

Rybniccy policjanci przeprowadzili działania „Kontrola drogowa – Pieszy” ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas działań mundurowi wykorzystali specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). W „oku” kamery znaleźli się najmniej chronieni uczestnicy ruchu drogowego, czyli piesi.

Policjanci z rybnickiej drogówki przeprowadzili akcję „Kontrola drogowa - Pieszy”, w której uczestniczyło kilkunastu policjantów wspieranych przez stróżów prawa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy obsługiwali specjalny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia (RSD). „Oku kamery” nie umknęły wykroczenia popełniane zarówno przez pieszych, jaki i kierujących pojazdami. Podczas działań, mundurowi ujawnili 30 wykroczeń popełnionych przez kierujących. Ponadto w 11 przypadkach to piesi nie zastosowali się do przepisów ruchu drogowego i przechodzili w miejscach niedozwolonych. Celem tego typu działań jest przede wszystkim ograniczenie oraz, w miarę możliwości wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem tak zwanych "niechronionych uczestników ruchu drogowego".

Ruchome stanowisko dowodzenia zostało także wykorzystane na remontowanym odcinku ulicy Rudzkiej. Obowiązuje tam ruch wahadłowy, regulowany sygnalizacją świetlną. W ostatnim czasie rybnicka policja kilkakrotnie interweniowała w tym miejscu, z uwagi na bardzo duże utrudnienia w ruchu. W ciągu kilku godzin, 21 kierujących zostało ukaranych mandatami karnymi za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej. Mundurowi sporządzali także jeden wniosek o ukaranie do sądu.

Ładowanie odtwarzacza...