Pijany kierowca zatrzymany - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Pijany kierowca zatrzymany

Data publikacji 16.10.2017

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który zakończył swoją jazdę na betonowym słupie. 35-letni mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn „wydmuchał” 3 promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

W piątek, około 17.00, patrol ruchu drogowego został skierowany przez dyżurnego na zdarzenie drogowe, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy 3 Maja z ulicą Młyńską w Czerwionce-Leszczynach. Policjanci którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustali, że 35-letni kierowca audi jechał w kierunku Czuchowa. Podczas wyprzedzania na skrzyżowaniu, zjechał na lewe pobocze i uderzył w betonowy słup. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie 3 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji odpowie wkrótce przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Przypominamy:

Stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do:

1) stężenia we krwi powyżej 0,5‰ alkoholu albo

2) obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to przestępstwo:

Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.