Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – sposób na łatwy kontakt z Policją

Data publikacji 19.10.2017

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu, możecie Państwo dzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w Waszym sąsiedztwie, a tym samym macie Państwo bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w mieście.

Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.

Krajowa Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa to innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Obsługa „Mapy” została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy mieszkaniec.

Za pomocą interaktywnej strony można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w Twojej okolicy. Zgłoszenie trafi do policjantów odpowiedniej komórki Policji i zostanie zweryfikowane. Informacje, które można przekazać za pomocą mapy uwzględniają wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji.

UWAGA! Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Ładowanie odtwarzacza...