Mikołajkowa zbiórka krwi przed rybnicką komendą - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Mikołajkowa zbiórka krwi przed rybnicką komendą

Data publikacji 01.12.2017

Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Stowarzyszeniu HDK im. ks. Józefa Niedzieli, zaprasza Państwa do wzięcia udziału w wyjątkowej akcji oddawania krwi. 5 grudnia 2017 r. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza zaparkuje przed głównym wejściem do rybnickiej komendy. Od 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy.

Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących. Krew niezbędna jest każdego dnia wielu chorym. Życie każdego pacjenta wymagającego transfuzji jest zagrożone - jeśli w porę jej nie otrzyma. Przeciętny dorosły człowiek ma ok. 5 - 6 litrów krwi. Jednorazowo pobiera się 450 ml. Mężczyźni mogą oddawać taką ilość nie więcej niż 6 razy w roku, a kobiety nie więcej niż 4 razy w roku.

Wielkość zapasów w bankach krwi jest z reguły niewspółmierna do istniejących potrzeb. Dlatego też, Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Stowarzyszeniu HDK im. ks. Józefa Niedzieli, po raz kolejny zorganizował mikołajkową Akcję Honorowego Oddawania Krwi. Życiodajny płyn będzie można oddać 5 grudnia od 8.00 do 13.00 na parkingu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, gdzie zaparkuje ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza. Podczas akcji odbędzie się zbiórka słodkości, którymi obdarowane zostaną dzieci.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej akcji niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują i uczynienia tak pięknego gestu, jakim jest dar własnej krwi.