Wiadomości

Bądźcie czujni, na naszym terenie grasują włamywacze!

Data publikacji 09.01.2018

Apelujemy do Państwa o czujność! W ostatnich dniach w Świerklanach pojawili się włamywacze. Sprawca, bądź sprawcy włamali się do sześciu domów. Ukradli pieniądze i biżuterię. Ostrzegamy mieszkańców i prosimy - reagujcie, gdy w okolicy dzieje się coś niepokojącego i natychmiast informujcie nas o tym!

Śledczy z komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach zajmują się sprawą włamań do domów jednorodzinnych, które w ostatnich dniach miały miejsce w Świerklanach. Jak ustalili policjanci doszło do nich w godzinach popołudniowych, gdy lokatorów nie było w domu. Sprawca, bądź sprawcy dostali się do środka, wybijając szyby w drzwiach lub oknach. Kradli pieniądze i biżuterię. Policjanci pracują nad wykryciem sprawców, zbierają ślady, poszukują informacji.

Apelujemy do mieszkańców o szczególną czujność i obserwowanie tego, co się dzieje wokół posesji. W przypadku nawet drobnych podejrzeń, spróbujcie zapamiętać jak najwięcej szczegółów: wygląd i ubiór ludzi, numer rejestracyjny i markę pojazdu, który budzi wasze podejrzenia, bądź inne istotne szczegóły. Kiedy planujecie dłuższe wyjście lub wyjazd, uprzedźcie sąsiadów i poproście, żeby od czasu do czasu sprawdzali, czy nikt obcy nie kręci się w rejonie waszego domu.

Nie dajmy włamywaczom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.

Telefony:

  • 112
  • 997
  • Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rybniku (32) 429 52 55
  • Dyżurny Komisariatu Policji w Rybniku - Boguszowicach (32) 439 55 10
  • Dyżurny Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach (32) 439 17 10
  • Dyżurny Komisariatu Policji w Gaszowicach (32) 439 18 10