Wiadomości

Nietrzeźwy kierujący uderzył w płot, zostawił auto i uciekł

Data publikacji 11.01.2018

Kompletnym zlekceważeniem przepisów i brakiem zdrowego rozsądku wykazał się 46-letni mieszkaniec Gaszowic, który będąc pod wpływem alkoholu wsiadł „za kółko” i spowodował kolizję. Badanie na alkomacie wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za popełnione przestępstwo odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

Wczoraj, około 22.30, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Piecach na ulicy Rydułtowskiej. Policjanci ustalili, że kierujący mercedesem jadąc w kierunku ulicy Raciborskiej, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny, a następnie w płot. Świadkowie zdarzenia powiedzieli policjantom, że kierujący wyszedł z samochodu o własnych siłach. Po krótkiej rozmowie z nimi, uciekł w pobliskie zarośla. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. 46-letni mieszkaniec Gaszowicach, został zatrzymany przez policjantów z komisariatu Policji w Gaszowicach. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2 promile alkoholu. Teraz odpowie za jazdę na „podwójnym gazie”, spowodowanie kolizji i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Za popełnione przestępstwo, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Za popełnienie przestępstwa prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości z art. 178a § 1 Kodeksu Karnego, ustawa przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności lub karę pozbawienia wolności do lat 2, a ponadto wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie niższej niż 5 000 zł, kara za popełnienie wskazanego przestępstwa jest więc niewątpliwie dla jego sprawcy dotkliwa.