Policjanci wsparli turniej charytatywny - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Policjanci wsparli turniej charytatywny

Data publikacji 13.03.2018

Rybniccy policjanci wsparli organizację charytatywnego turnieju, z którego dochód został przeznaczony na kosztowne leczenie i rehabilitację Maksia, syna strażaka z OSP w Jankowiach. Każdy uczestnik imprezy miał okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz z bliska zobaczyć sprzęt, jakiego policjanci używają w codziennej służbie. Mundurowym towarzyszył Sznupek – ulubieniec wszystkich dzieci.

Rybniccy policjanci zawsze chętnie wpierają akcje charytatywne. Dlatego mundurowi odpowiedzieli na zaproszenie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jankowicach i wzięli udział w organizowanym przez nich turnieju charytatywnym „ Gramy dla Maksia”.

Niedzielna akcja, w której wzięli udział dzielnicowi z Komisariatu Policji w Rybniku-Boguszowicach oraz policjant zajmujący się profilaktyką, była świetną okazją do promowania bezpieczeństwa. Na stanowisku mundurowych, na najmłodszych uczestników czekały kolorowanki, odblaski oraz ulubieniec dzieci – Sznupek. Starsi mieli zaś okazję założyć alkogogle, czyli specjalne okulary pokazujące rozmyty obraz, jaki widzi pijany kierowca. W ten sposób policjanci uświadamiali ich, jakie zagrożenia niesie za sobą jazda po spożyciu alkoholu. Każdy uczestnik imprezy miał okazję usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu, posłuchać czym na co dzień zajmują się policjanci oraz obejrzeć z bliska sprzęt wykorzystywany przez stróżów prawa w codziennej służbie. Dzielnicowi zachęcali także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacji Moja Komenda.