Dzień Służb Mundurowych w Rybniku - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Dzień Służb Mundurowych w Rybniku

„Służby mundurowe bliżej ludzi” - to hasło Dnia Służb Mundurowych, który odbył się na rybnickim Rynku w miniony poniedziałek. Organizatorem wydarzenia była Wojskowa Komenda Uzupełnień w Rybniku, przy wsparciu władz miasta Rybnika oraz służb mundurowych z naszego regionu, w tym rybnickiej policji. Celem przedsięwzięcia było przybliżenie mieszkańcom jak wygląda praca w mundurze, pokazanie posiadanych pojazdów i wyposażenia, a także zachęcenie przyszłych kandydatów do wstąpienia w nasze szeregi.

Policjanci z Rybnika zaprezentowali radiowozy, motocykl oraz sprzęt wykorzystywany podczas zabezpieczania imprez. Mieszkańcy z zaciekawieniem spoglądali na technika kryminalistyki, który demonstrował sposoby zabezpieczania śladów. Na miejscu był również obecny Zastępca Komendanta Miejskiego w Rybniku nadkom. Krzysztof Skowron.

Zgromadzona publiczność, miała okazję oglądać zmagania mundurowych w sportowej rywalizacji. W ramach imprezy, przedstawiciele służb uczestniczyli turnieju koszykówki ulicznej - streetballu. Najlepszą okazała się drużyna z Zakładu Karnego w Raciborzu. Impreza była także dobrą okazją do promocji aplikacji "Moja Komenda" oraz "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa".

Mieszkańcy chętnie oglądali stanowiska promocyjne przygotowane przez mundurowych i dyskutowali na różne interesujące ich tematy. Ogromną radość sprawił także Sznupek - maskotka śląskiej policji. Najmłodsi chętnie się z nim witali, bawili i robili zdjęcia.