Uważajcie! Oszuści znów pojawili się w Rybniku! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Uważajcie! Oszuści znów pojawili się w Rybniku!

Data publikacji 08.05.2018

Apelujemy do Państwa o ostrożność! Oszuści znów dali o sobie znać. Dzisiaj rybniccy policjanci otrzymali informację o próbach wyłudzenia pieniędzy. Dlatego apelujemy! Bądźcie ostrożni, gdy nagle zadzwoni osoba podająca się za krewnego lub policjanta i poprosi o pieniądze! Apelujemy do członków rodziny i opiekunów osób starszych. Przeczytajcie poniższe informacje i powiedzcie o nich Waszym bliskim.

W Rybniku znowu pojawiali się oszuści. Dziś rybniccy policjanci otrzymali informacje od mieszkańców, którzy odebrali telefony od mężczyzny podającego się za członka ich rodziny. Oszust powiedział że miał wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy, po czym się rozłączył. Chwilę później znowu zadzwonił telefon. Tym razem oszust podawał się za „funkcjonariusza policji” i przekonywał, że naprawdę ich bliski miał wypadek i potrzebne są pieniądze.

Apelujemy do opiekunów, dzieci i wnuków osób starszych, aby przekazać seniorom informację, aby w żadnym przypadku nie wypłacali pieniędzy obcym osobom, a zawiadomieni o jakimkolwiek zdarzeniu z udziałem ich bliskich najpierw sami zadzwonili do osoby, która miałaby mieć np. wypadek drogowy, aby upewnić się, czy ktoś nie próbuje ich oszukać.

Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, że nie jest to członek rodziny, czy prawdziwy funkcjonariusz tylko oszust lub w chwili, gdy telefonująca osoba postępuje w podany powyżej sposób PROSIMY O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE POLICJI.