Publikacja wizerunku przyniosła efekt - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Publikacja wizerunku przyniosła efekt

Data publikacji 09.05.2018

Wczoraj opublikowaliśmy wizerunek mężczyzn, podejrzewanych o zniszczenie mienia. Po tym jak komunikat został rozpowszechniony w mediach, jeden z poszukiwanych mężczyzn zgłosił się do rybnickiej komendy. Podejrzany usłyszał już zarzut. W zatrzymaniu okazały się pomocne informacje uzyskane od mieszkańców.

Przypomnijmy, rybniccy policjanci poszukiwali mężczyzn, którzy na jednej ze stacji paliw w Rybniku dokonali zniszczenia wyposażenia, po czym uciekli. Wartość strat oszacowano na kwotę 1850 zł. Na stronie internetowej rybnickiej policji pojawił się komunikat z prośbą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzn. Publikacja wizerunku przyniosła natychmiastowy efekt. Dzisiaj jeden z poszukiwanych mężczyzn zgłosił do rybnickiej komendy. 20-letni mieszkaniec Rybnika usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze. Został zobowiązany do naprawienia wyrządzonej szkody.

Dziękujemy lokalnym mediom za rozpowszechnienie tej informacji i prosimy o usunięcie zdjęć podejrzanych lub zamazanie twarzy, z uwagi na ustanie przyczyn publikacji.

Dziękujemy również mieszkańcom naszego miasta, którzy przekazali rybnickim mundurowym informacje, które okazały się pomocne w tej sprawie.