Wiadomości

Wypadek w Czerwionce-Leszczynach. Poszkodowana motorowerzystka

Data publikacji 11.05.2018

47-letnia kobieta kierująca motorowerem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. To efekt zdarzenia drogowego, do którego doszło wczoraj po południu w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Armii Krajowej. Rybniccy śledczy wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku.

Do wypadku doszło wczoraj około 15.00 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy Armii Krajowej. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierująca volkswagenem – 39-letnia rybniczanka, jadąc w kierunku ulicy Ks. Pojdy, podczas wyprzedzania w miejscu gdzie jest to zabronione, uderzyła w skręcającą w lewo kierującą motorowerem. W wyniku zdarzenia ranna została kierująca jednośladem – 47-letnia kobieta. Poszkodowana została przetransportowana do rybnickiego szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości uczestników zdarzenia. Byli trzeźwi. Rybniccy śledczy ustalają teraz dokładne okoliczności tego wypadku.

Apelujemy do zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego o uwagę i ostrożność za kierownicą. Przede wszystkim o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz zachowanie szczególnej uwagi, w szczególności gdy zbliżamy się do skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Chwila naszego roztargnienia może mieć tragiczne konsekwencje. Pamiętajmy, że dla niechronionych użytkowników ruchu drogowego (pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i motocyklistów), zderzenie z samochodem może mieć poważne skutki nawet przy małych prędkościach.