Zabrał kluczyki nietrzeźwemu motorowerzyście - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Zabrał kluczyki nietrzeźwemu motorowerzyście

Data publikacji 15.05.2018

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Kierujący jednośladem został ujęty przez świadka, który uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i natychmiast powiadomił Policję. 62-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj około 12.30 dyżurny rybnickiej komendy otrzymał informację, że w Bełku na ulicy Głównej, zgłaszający ujął nietrzeźwego motorowerzystę. Na miejsce natychmiast udali się policjanci wydziału ruchu drogowego. Zgłaszający powiedział mundurowym, że zauważył jadącego przed nim motorowerzystę, który poruszał całą szerokością jezdni. Podejrzewał, że kierujący jednośladem może być pijany. W pewnym momencie motorowerzysta przewrócił się. Kiedy zgłaszający podszedł do niego poczuł silną woń alkoholu. Uniemożliwił mu dalszą jazdę wyciągając kluczyki ze stacyjki i od razu powiadomił Policję. 62-letni mieszkaniec powiatu rybnickiego został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został doprowadzony do izby wytrzeźwień. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy zgłaszającemu za podjęcie zdecydowanej i profesjonalnej akcji. Dzięki Pana reakcji rybniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mamy nadzieję, że Pana zachowanie i postawa będzie wzorem do naśladowania dla innych osób, które w podobnej sytuacji nie zawahają się zadziałać adekwatnie do zagrożenia.