Wiadomości

Podsumowanie działań „Bezpieczny weekend” w Rybniku

Data publikacji 04.06.2018

Wczoraj o godzinie 22.00 zakończyła się policyjna akcja pn. „Bezpieczny Weekend”. Podczas długiego weekendu nad bezpieczeństwem podróżujących czuwali rybniccy policjanci, dla których był to czas intensywnej pracy. Od środy do niedzieli, na rybnickich drogach doszło do 1 wypadku oraz 44 kolizji. Policjanci zatrzymali też 4 kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Działania rozpoczęły się w środę o godzinie 6.00, a zakończyły wczoraj o 22.00. W tym czasie prawie 130 policjantów z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy oraz ponad 250 policjantów innych pionów, czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców oraz uczestników ruchu drogowego na drogach miasta i powiatu. Na trasach wylotowych z miasta można było spotkać więcej patroli. Mundurowi sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Szczególną uwagę zwracali zaś na stan trzeźwości kierujących. Niestety, pomimo licznych apeli, policjanci rybnickiej komendy zatrzymali 4 kierujących, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu:

  • W niedzielę około 6.00, policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia do którego doszło w Rybniku na placu Kopernika. Mundurowi ustalili, że kierujący skodą – 32-letni rybniczanin, jadąc w kierunku ulicy Miejskiej, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na chodnik, gdzie uderzył w znak drogowy. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Wynik badania na alkomacie wykazał w jego organizmie ponad promil alkoholu. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że mężczyzna posiada czynny zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony przez Sąd Rejonowy w Rybniku do kwietnia 2021 roku. Rybniccy policjanci prowadzą czynności w tej sprawie.

Podczas długiego weekendu doszło do 44 kolizji i 1 wypadku drogowego, w którym 1 osoba została ranna:

  • Do wypadku doszło w piątek około 14.00 w Czerwionce-Leszczynach na ulicy 3 Maja. Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący motocyklem – 48-letni mężczyzna – jadąc w kierunku ulicy Furgoła, omijał samochód który zatrzymał się przed przejściem, by udzielić pierwszeństwa pieszemu i potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. W wyniku tego zdarzenia 55-latek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Kierujący motocyklem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich mundurowych, postępowaniu przygotowawczym.