Policjanci rybnickiej komendy oddali krew - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Policjanci rybnickiej komendy oddali krew

Data publikacji 06.06.2018

Mundurowi ratowanie życia ludzkiego mają wpisane w zawód i doskonale wiedzą, jak bardzo potrzebna jest krew np. dla osób poszkodowanych w wypadkach. Dlatego podczas wczorajszej zbiórki krwi, wśród honorowych dawców nie zabrakło policjantów rybnickiej komendy.

Ambulans Raciborskiego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonował wczoraj na parkingu przed rybnicką komendą Policji. Jak zawsze, w zbiórce krwi zorganizowaną przez Policyjny Klubu Honorowych Dawców Krwi, wzięli udział rybniccy stróże prawa, którzy oddali krew dla osób potrzebujących, rannych i chorych z naszego regionu. Tym razem również mogliśmy liczyć na wsparcie mieszkańców naszego miasta. Dzięki tej akcji udało się zebrać kilka litrów życiodajnego płynu.

Zachęcamy wszystkich do oddania krwi. Można w ten sposób uratować komuś życie! To nic nie kosztuje. Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każdy honorowy dawca kwalifikujący się do oddania krwi, może jednocześnie zostać honorowym dawcą szpiku.