Rybniccy policjanci zabezpieczyli tytoń bez akcyzy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Rybniccy policjanci zabezpieczyli tytoń bez akcyzy

Data publikacji 12.06.2018

Policjanci rybnickiej komendy zwalczający przestępczość gospodarczą przejęli prawie 45 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar należał do 50-letniego mieszkańca Rybnika. Podejrzany usłyszał już zarzuty. Straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego wyniosły 44 tys. złotych.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Rybniku ustalili, że jeden z mieszkańców Rybnika sprzedaje nielegalną krajankę tytoniową. Nielegalną, czyli taką, która nie została oznaczona polskimi znakami akcyzy.

W wyniku podjętych działań mundurowi zatrzymali 50-letniego mieszkańca Rybnika. W toku dalszych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli w jego mieszkaniu, prawie 45 kilogramów krajanki tytoniowej. Mężczyzna nielegalny towar przechowywał na strychu. Jak ustalili mundurowi, 50-latek sprzedawał go w jednym ze sklepów na terenie Rybnika. Śledczy wyliczyli, że wartość uszczuplenia należności podatkowych na rzecz skarbu państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy wyniosła 44 tysiące złotych. Podejrzany usłyszał już zarzut posiadania w celu odsprzedaży wyrobów tytoniowych bez wymaganych polskich znaków akcyzy i jakichkolwiek oznaczeń. Za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia na najbliższe 3 lata. Grożą mu również dotkliwe kary finansowe.