Nie dostosował prędkości. Uderzył w latarnię - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Nie dostosował prędkości. Uderzył w latarnię

Data publikacji 14.06.2018

Jedna osoba została ranna w wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj wieczorem w Świerklanach. Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy wstępnie ustalili, że przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość. Po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Do wypadku doszło wczoraj około 21.40 na ulicy Szerockiej w Świerklanach. Jak wstępnie ustalili policjanci z wydziału ruchu drogowego rybnickiej komendy, kierujący toyotą – 21-letni mieszkaniec Jastrzębia Zdroju, nie dostosował prędkości do panujących warunków i skręcając w ulicę Powstańców uderzył w przydrożną latarnię. W wyniku zdarzenia ranna została 18-letnia pasażerka toyoty. Poszkodowana została przetransportowana do szpitala. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Był trzeźwy. Dokładne okoliczności wypadku zostaną wyjaśnione w prowadzonym przez rybnickich śledczych postępowaniu przygotowawczym.

Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków i kolizji w naszym regionie. Dlatego po raz kolejny apelujemy do kierujących o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a przede wszystkim zdjęcie nogi z gazu!