Wiadomości

Rybniccy policjanci zabezpieczali przejazd Tour de Pologne

Rybniccy policjanci w porozumieniu z innymi służbami zabezpieczali przejazd kolarzy podczas III etapu wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Trasa wyścigu przebiegała między innymi ulicami Rybnika oraz powiatu rybnickiego. Mundurowi dbali o bezpieczeństwo uczestniczących w wyścigu kolarzy, jak i kibiców, którzy licznie stawili się na trasie przejazdu Impreza przebiegła spokojnie i bezpiecznie.

Wczoraj odbył się III etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 75 Tour de Pologne. Trzeci dzień rywalizacji kolarzy rozpoczął się na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a zakończył się w Zabrzu. Trasa przejazdu wyścigu podobnie jak w roku ubiegłym przebiegała przez Rybnik oraz miejscowości powiatu rybnickiego.

W zabezpieczeniu wzięło udział blisko 100 policjantów, którzy zabezpieczali trasę przejazdu kolarzy, jak również dbali o bezpieczeństwo kibiców zgromadzonych wzdłuż ulic, którymi przejeżdżał wyścig. Na terenie Rybnika w tym roku na ul. Kościuszki znajdowała się lotna premia, a na ul. Mikołowskiej zlokalizowana była premia górska. Udział funkcjonariuszy w zabezpieczeniu wyścigu polegał na prowadzeniu samego peletonu, jak również na zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom wyścigu i kibicom oraz dbaniu o płynność ruchu drogowego. Działania rybnickich policjantów wsparli koledzy z innych jednostek województwa śląskiego W zabezpieczeniu imprezy brali również udział strażnicy miejscy oraz członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki profesjonalnej koordynacji wszystkich służb cały wyścig przebiegł sprawnie i bez wydarzeń, które mogłyby zakłócić przejazd peletonu.

Zarówno przed, jak i po przejeździe głównego wyścigu kolarskiego, trwała impreza towarzysząca zorganizowana przez Urząd Miasta Rybnik oraz MOSIR Rybnik - "Bajtel na kole". Zawody rowerowe dla najmłodszych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Podczas trwania imprezy rybniccy policjanci przeprowadzili dla dzieci akcję profilaktyczną, podczas której można było wziąć udział w konkursie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów oraz bezpiecznych zachowań w trakcie wakacji. Można było porozmawiać z policjantami na temat bezpieczeństwa, a także z bliska obejrzeć policyjny motocykl. W trakcie konkursu najmłodsi mogli wygrać maskotkę policyjną tak zwanego „Sznupka”.