Publikacja wizerunku pomogła w zatrzymaniu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Publikacja wizerunku pomogła w zatrzymaniu

Data publikacji 03.10.2018

Rybniccy śledczy zatrzymali 33-latka, którego wizerunek opublikowaliśmy pod koniec wakacji. Mężczyzna był podejrzany o kradzież portfela i posługiwanie się skradzioną kartą. Został zatrzymany w Żorach i usłyszał już prokuratorskie zarzuty.

O sprawie informowaliśmy pod koniec sierpnia. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna ukradł portfel, a następnie przeprowadził kilka transakcji skradzioną kartą płatniczą w rybnickich sklepach. Po publikacji wizerunku podejrzanego, otrzymaliśmy informację o jego tożsamości. Mundurowi ustalili, gdzie może przebywać mężczyzna. Zastali go w jednym z żorskich mieszkań. 33-latek został zatrzymany i przesłuchany. Usłyszał zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Dziękujemy wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek podejrzanego w środkach masowego przekazu. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęć oraz komunikatów z uwagi na ustanie przyczyn publikacji.