„Znicz 2018” - zmiany organizacji ruchu - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

„Znicz 2018” - zmiany organizacji ruchu

Data publikacji 26.10.2018

Przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z ruchu drogowego. Aby każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich zmarłych, policjanci prowadzić będą wzmożone działania w ramach ogólnopolskiej akcji ”Znicz 2018”. Na terenie Rybnika wystąpią zmiany organizacji ruchu.

Najbliższe dni to czas, w którym wielu z nas odwiedzi groby swoich najbliższych. Zadbajmy o to, aby był to bezpieczny czas. W trwającej policyjnej akcji "Znicz 2018", wezmą udział mundurowi z wszystkich pionów Komendy Miejskiej Policji w Rybniku oraz komisariatów. Zdecydowanie więcej patroli pojawi się na głównych ciągach komunikacyjnych, ale i w pobliżu cmentarzy. Policjanci będą służyli Państwu pomocą w zakresie udzielania informacji o sposobach dojazdu do miejsc pochówku, zastosowanych zmian w organizacji ruchu drogowego, wyznaczonych miejscach parkingowych oraz objazdach. Równolegle zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

1 listopada 2018 roku w związku ze wzmożonym ruchem drogowym w okolicy cmentarzy na terenie miasta Rybnika wprowadzone zostaną zmiany organizacji ruchu:

Cmentarz Parafialno–Komunalny:

  • ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po prawej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do wjazdu do domu pogrzebowego oraz po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Janiego do ulicy Kotucza;
  • ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego;
  • ulica Janiego – zakaz postoju na całej długości;
  • ulica Jaskółcza oraz Szczygłów – ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.

Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym (Kaplica Cmentarna) przeznaczone będą dla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych), dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego.

Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej.

 

Dzielnica Niedobczyce:

  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Cienistej – wjazd na parkingi przy cmentarzu od ul. Wołodyjowskiego, a wyjazd na ulicę B. Krzywoustego;
  • ulica Wołodyjowskiego – zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego do ronda Garbocze.

 

Dzielnica Boguszowice Stare:

Cmentarz przy ulicach Boguszowickiej, Gotartowickiej, Jemiołowej :

  • z uwagi na wprowadzone zamknięcie ulicy Boguszowickiej w rejonie budowanej Regionalnej Drogi Racibórz – Pszczyna dojazd do Cmentarza jest możliwy od strony ulic Gotartowickiej i Małachowskiego;
  • ruch pieszy wzdłuż ulicy Boguszowickiej (w miejscu zamknięcia) będzie możliwy po budowanym obiekcie.

Cmentarz Komunalny przy ul. Zadumy:

  • wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Zadumy od ulicy Kłokocińskiej do ulicy Rajskiej i zakazu zatrzymywania się (po prawej stronie drogi).

 

Zwracamy się z prośbą o korzystanie w miarę możliwości ze środków komunikacji publicznej. Przypominamy, że 1 listopada przejazdy rybnickimi autobusami miejskimi będą bezpłatne. Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Rybnika.