Zapraszamy do oddawania krwi - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Zapraszamy do oddawania krwi

Data publikacji 30.11.2018

Policyjny Klub Honorowych Dawców Krwi, zaprasza Państwa do wzięcia udziału w akcji oddawania krwi. 4 grudnia 2018 r. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Raciborza zaparkuje przed głównym wejściem do rybnickiej komendy. Od 8.00 do 13.00 krew honorowo będzie mógł oddać każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy.

Wielkość zapasów w bankach krwi jest z reguły niewspółmierna do istniejących potrzeb. Dlatego też, Policyjny Klub Honorowych Dawców krwi działający przy Stowarzyszeniu HDK im. ks. Józefa Niedzieli, po raz kolejny zorganizował Akcję Honorowego Oddawania krwi. Życiodajny płyn będzie można oddać 4 grudnia 2018 r., od 8.00 do 13.00 na parkingu przed wejściem do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, gdzie zaparkuje ambulans Regionalnego Centrum krwiodawstwa i krwiolecznictwa z Raciborza. Oprócz policjantów i pracowników cywilnych, każdy kto ukończył 18 lat i jest zdrowy, będzie mógł wziąć czynny udział w akcji niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują i uczynienia tak pięknego gestu, jakim jest dar własnej krwi. Zapraszamy wszystkich chętnych, do wzięcia udziału w tej akcji!

Akcja ma na celu zebranie jak największej ilości krwi dla potrzebujących. krew niezbędna jest każdego dnia wielu osobom. Życie każdego pacjenta wymagającego transfuzji jest zagrożone - jeśli w porę jej nie otrzyma. Przeciętny dorosły człowiek ma ok. 5 - 6 litrów krwi. Jednorazowo pobiera się 450 ml. Mężczyźni mogą oddawać taką ilość nie więcej niż 6 razy w roku, a kobiety nie więcej niż 4 razy w roku.