Wiadomości

Zapraszam do współpracy w ramach kampanii „Seniorze, nie daj się oszukać”

Data publikacji 03.12.2018

Policja wraz z Prezesem UOKIK, Prezesami ZUS i KRUS podjęła wspólne działania w celu przeprowadzenia kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać". Kampania ma na celu popularyzowanie wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców.

Komendant Główny Policji, gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienie z prezesami: Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego o współpracy w zakresie bezpieczeństwa seniorów. Na jego mocy do dnia 31 stycznia 2019 roku będzie prowadzona kampania profilaktyczna pod hasłem "Seniorze nie daj się oszukać!". Zgodnie z akcją policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi będą uczyć seniorów jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców. Policjanci będą przestrzegać przed tymi przedsiębiorcami, którzy zapraszają na pokazy, podczas których przy okazji bezpłatnych badań i pokazów, kusząc prezentami nakłaniają do zakupu oferowanych przez nich produktów. Najczęściej ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów. Policjanci będą także przestrzegać przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.

Zapraszamy do współpracy podmioty zajmujące się bezpieczeństwem seniorów. W tej sprawie prosimy kontaktować się z policjantami Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP w Rybniku – tel.: 032 42 95 369 lub e-mail: prewencja@rybnik.ka.policja.gov.pl
Można również skontaktować się z właściwym miejscowo dzielnicowym. Dane kontaktowe oraz obszar działania dzielnicowych są dostępne na naszej stronie internetowej w zakładce „Kontakt”. Zachęcamy również do skorzystania z aplikacji „Moja Komenda”, dzięki której w prosty sposób ustalimy kto jest naszym dzielnicowym oraz nawiążemy z nim kontakt.
 

Spoty i materiały edukacyjne można pobrać ze stron Policji oraz ze strony internetowej UOKiK.

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...

Pliki do pobrania

  • 1.08 MB
  • 1.15 MB