Podejrzany o rozbój wpadł w ręce policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Podejrzany o rozbój wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 27.12.2018

Publikacja wizerunku podejrzanego o rozbój przyniosła efekt. Mężczyzna został zatrzymany przez rybnickich kryminalnych. Usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom i dziennikarzom za pomoc w tej sprawie.

Informacja z wizerunkiem podejrzanego pojawiła się na naszej stronie w połowie grudnia. Mężczyzna miał użyć przemocy wobec starszego mężczyzny i ukraść mu pieniądze w kwocie prawie 5000 złotych. Policjant zajmujący się tą sprawą, wnikliwie analizował zgromadzony zapis z monitoringu. Ujawnił na nim podejrzanego, który śledził swoją ofiarę. Pomimo ciężkiej pracy śledczych, nie udało się ustalić tożsamości mężczyzny z monitoringu. Na naszej stronie opublikowaliśmy zdjęcia z wizerunkiem podejrzanego. Publikacja przyniosła zamierzony efekt. Otrzymaliśmy informacje telefoniczne o tożsamości poszukiwanego mężczyzny. Miał nim być 49-latek z Rybnika. Został zatrzymany przez rybnickich kryminalnych. Usłyszał już zarzut, za który grozi do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymany 49-latek przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom za zaangażowanie i pomoc w zatrzymaniu podejrzanego.
Dziękujemy również wszystkim dziennikarzom, którzy pomogli policjantom Komendy Miejskiej Policji w Rybniku w poszukiwaniach, publikując informację oraz wizerunek podejrzanego w środkach masowego przekazu. Jednocześnie prosimy o usunięcie zdjęć oraz komunikatów z uwagi na ustanie przyczyn publikacji.