Wiadomości

Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

Data publikacji 09.01.2019

14 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. W naszym województwie urlop zimowy przypada w okresie od 11-24 lutego. Na drogach pojawi się więcej pojazdów – w tym autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Policjanci będą czuwać, aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do domów.

Ferie zimowe to czas intensywnej pracy dla policjantów, w szczególności pracujących w drogówce. Wiele osób wyrusza do miejsc wypoczynku i zimowych kurortów. Szczególnie w tym okresie odnotowujemy wzrost liczby autokarów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych.

Informujemy, że organizatorzy zimowego wypoczynku mogą zwrócić się do policji o sprawdzenie stanu technicznego autokaru, czy stanu trzeźwości kierowcy. Chęć przeprowadzenia takiej kontroli, prosimy zgłaszać z kilkudniowym wyprzedzeniem. W tym celu należy skontaktować się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku, telefonicznie: 32 42 95 290: mailowo: rd@rybnik.ka.policja.gov.pl lub osobiście w naszej komendzie. Można również kontaktować się z dyżurnym rybnickiej policji pod numerem telefonu: 32 42 95 255. Kontrole odbywają się na Dworcu Komunikacji Miejskiej w Rybniku przy ulicy Budowlanych 6. Kierowca autokaru powinien podjechać dwie lub minimum godzinę przed planowanym odjazdem w miejsce kontroli. Stosując się do tych zasad, unikniemy ewentualnego opóźnienia wyjazdu.