Wiadomości

Inauguracja kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”

„Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”- to hasło kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają”. Wczoraj w rybnickiej komendzie odbyła się inauguracja kampanii, na którą zostali zaproszeni uczniowie liceum mundurowego. Założeniem przedsięwzięcia jest zwiększenie świadomości młodych osób oraz uzmysłowienie im, jak niebezpieczne nie tylko dla zdrowia, ale i życia są dopalacze i narkotyki.

Kampania pod nazwą "Narkotyki i dopalacze zabijają" jest nowym przedsięwzięciem MSWiA, organizowanym w ramach „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka”. Kampania ma na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat zagrożeń, związanych z zażywaniem narkotyków i tzw. dopalaczy. Porusza również kwestię konsekwencji zdrowotnych, prawnych oraz społecznych uzależnienia. Więcej informacji można przeczytać na stronie internetowej Komendy Głównej Policji. Inaugurację kampanii przeprowadzono wczoraj na terenie jednostek całego kraju. W naszej komendzie odbyło się spotkanie, do którego zaproszono rybnickich licealistów profilu mundurowego. Uczniów przywitał Komendant Miejski Policji w Rybniku mł. insp. Rafał Głuch, który wprowadził do tematyki kampanii. W spotkaniu uczestniczył również jego zastępca nadkom. Wiesław Dryja i profilaktyk asp. Angelika Strzebinczyk. Młodzież miała okazję zobaczyć spot promujący kampanię oraz porozmawiać ze stróżami prawa, na temat zagrożeń i konsekwencji jakie wiążą się z narkotykami czy dopalaczami.

  • młodzież w mundurach siedzi na krzesłach. Przemawia komendant rybnickiej policji. Obok stoi jego zastępca i profilaktyk
  • komendant rozmawia z młodzieżą. W tle logo kampanii na ekranie projektowa.
  • zbliżenie na emblemat szkoły na mundurze licealistki
  • licealiści oglądają spot, a razem z nimi policjanta, która stoi obok
  • zbliżenie na ramię policjantki z pagonem. W tle siedzący uczniowie
  • policjantka prowadzi prelekcje. Uczniowie siedzą i słuchają.