Policjanci pomogli niepełnosprawnej kobiecie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Policjanci pomogli niepełnosprawnej kobiecie

Data publikacji 08.05.2019

O tym, że codzienna policyjna służba jest nieprzewidywalna, a przeprowadzane interwencje bardzo różne, wiadomo nie od dziś. Jedną z nietypowych interwencji przeprowadzili dzisiaj policjanci z rybnickiej drogówki. Zareagowała kobieta, która zauważyła, że osoba niepełnosprawna na elektrycznym wózku inwalidzkim ma problem z przemieszczaniem się i zadzwoniła na numer alarmowy. Mundurowi szybko pomagali niepełnosprawnej mieszkance miasta dotrzeć do domu. Już wielokrotnie okazało się, że dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności Policja może jeszcze skuteczniej dbać o porządek i bezpieczeństwo.

Dzisiaj, tuż po godzinie 10.00 dyżurny naszej jednostki otrzymał zgłoszenie od mieszkanki miasta, która w rejonie ulicy Żorskiej zauważyła, że osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim ma problem z przemieszczaniem się. Na miejsce interwencji udali się policjanci z rybnickiej drogówki. Okazało się, że w elektrycznym wózku inwalidzkim 48-letniej mieszkanki Rybnika wyczerpał się akumulator. Sam wózek okazał się jednak zbyt ciężki i za duży, aby załadować go do radiowozu. Mundurowi wezwali na pomoc swoich kolegów, dysponujących policyjnym busem. Wspólnie włożyli wózek do samochodu i razem z niepełnosprawną pojechali do jej miejsca zamieszkania.

Kiedy stróże prawa wracali z zakończonej interwencji, w rejonie wiaduktu na ulicy Chwałowickiej zauważyli kierowcę osobówki, któremu zepsuł się samochód. Również i tym razem mundurowi pospieszyli z pomocą...

Już wielokrotnie okazało się, że dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności Policja może jeszcze skuteczniej dbać o porządek i bezpieczeństwo. Dziękujemy mieszkance naszego miasta za prawidłową reakcję. Mamy nadzieję, że podobną postawą wykaże się więcej osób i nadal będziemy otrzymywać informacje o niepokojących Państwa sytuacjach.