Policjanci podczas dni otwartych WORD-u - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Rybniku

Wiadomości

Policjanci podczas dni otwartych WORD-u

Data publikacji 21.05.2019

Policjanci z rybnickiej drogówki uczestniczyli w dniach otwartych WORD-u w Rybniku. Wydarzenie to było okazją do rozmowy z egzaminatorami, instruktorami, a także zweryfikowania swoich umiejętności. Podczas spotkania, w ramach akcji "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" mundurowi przekazali przyszłym kierowcom wiele cennych wskazówek na temat bezpiecznej jazdy samochodem, a także ostrzegali, aby nie lekceważyli przepisów.

Blisko sto osób skorzystało z możliwości nieodpłatnej jazdy egzaminacyjną „elką” na placu manewrowym rybnickiego oddziału Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Sporo przyszłych kierowców skorzystało także z szansy podejścia do próbnego egzaminu teoretycznego na prawo jazdy, który przeprowadzono w tej samej sali, w której na co dzień odbywają się takie egzaminy.

Podczas spotkania, w ramach kampanii "Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie" policjanci z rybnickiej drogówki omawiali przepisy ruchu drogowego oraz udzielali odpowiedzi na liczne pytania. Wszystko po to, by przybliżyć przyszłym kierowcom zasady przeprowadzania egzaminu oraz poszerzyć wiedzę z ruchu drogowego. Mundurowi zaprezentowali także specjalistyczny sprzęt, wykorzystywany podczas codziennej służby. Chętni mogli skorzystać z symulatora wypadku drogowego, natomiast dzieci miały szansę zasiąść za kierownicą policyjnego motocykla i radiowozu.